У «Відродженні» пояснили, чому не голосували за медичну реформу уряду

Оприлюднено Оприлюднено в Uncategorized

Депутатська група «Партія «Відродження» не голосувала за медичну реформу уряду, оскільки виступає проти введення платних медичних послуг для громадян. 

Про це йдеться в заяві політичної сили.            

Після прийняття урядової медичної реформи в Україні де-факто вводиться платна медицина, що суперечить Конституції України, і більшість громадян просто не зможуть отримувати медичні послуги.             Також в депутатській групі не підтримують створення Національної служби здоров’я, що, на думку парламентаріїв, може привести до збільшення корупційних ризиків в системі охорони здоров’я.
           Як пояснив в ефірі телеканалу «Прямий» народний депутат групи «Партія «Відродження», член Комітету Верховної Ради з питань охорони здоров’я Андрій Шипко, в групі не згодні з урядовою концепцією медичної реформи і вважають, що зміни в системі охорони здоров’я повинні будуватися на основі впровадження загальнообов’язкового медичного страхування.         Віктор Крівель представник партії «Відродження» додав, що у нас, на жаль,  більше половини населення знаходяться за межею бідності. І саме їм повинні були надати державні гарантії в повному обсязі. Є маса варіантів: це і страхова медицина, яку чомусь не хочуть вводити, і медична субсидія, яку також не врахували.          

«База медичної реформи повинна бути заснована на принципах введення обов’язкового соціально-медичного страхування – це дасть можливість наповнити ту кількість фінансового ресурсу, який допоможе дійсно зробити цю реформу. Інакше, навіть позитивні ініціативи не будуть реалізовані через відсутність фінансування. Проштовхуючи цей законопроект в травні МОЗ всюди розповідав, що вводиться медичне страхування, кожен українець матиме медичну страховку. Однак в законі уряду страхової медицини немає. Є тільки пропозиція Кабміну опрацювати це питання», – сказав Андрій Шипко.